בלוג יומי – 28.06.20

עיר רפאים, חנויות סגורות, מדי פעם איזה ירקן מנסה לגשש עוד מכירה, איש מבוגר יושב מחוץ לחנות המשקאות שלו, מזמין אותי להיכנס, אומר לי שיש לו קוניאק משובח כשר לפסח. מכל כיוון אני מתחיל לשמוע סיפורים של חבר’ה צעירים, שלא יודעים מה לעשות עם שכר הדירה.

תמיד יש סימנים, חוסר הפרודוקטיביות, של כל כך הרבה אנשים, יראה את הסימנים שלו על הכלכלה, ההתפוררות מתחילה מבפנים לא מבחוץ, וככה יום אחד כל העוגה תקרוס בלי שנסים לב. עיר רפאים, אני מסתובב עם הרכב על רחוב דיזנגוף ורואה חנויות ספרים, מסעדות ובתי קפה, מעלות אבק, רובם לא ישרדו.

מצד אחד מודאג מאוד מכל מה שהולך לקרות, אך מצד השני רואה את ההזדמנות הענקית ולא יכול שלא להיות אופטימי, כל עסק קטן שנותן ערך חזק מתחיל לדפוק לי על הדלת, שיחה קצרה, רעיון שמתגבש, וישר שיכנס למפעל שאנחנו בונים. חברה בע”מ ולהתחיל לעבוד.

ברגע שהכול מתחיל להישרף, הרבה יותר קל לבנות בסיס, על האפר, כמו ביער שמגדל עצים אחרי שרפה. להגדיל את השורשים של השותפות הזאת, של החברה שבמשך עשר שנים שמעתי שצריך להרים. הרי מערכת החינוך נכשלה, איך אני יודע? אני רואה את חוסר היכולת להתמודד עם המשבר הזה על כל כך הרבה בוגרי מערכת החינוך הישראלית.

מסתכל על החנויות הסגורות ומחליט בתוך עצמי, יש לי אחריות להראות לכמה שיותר אנשים דרך אחרת, מי שיבחר להישאר קרוב, לעבוד קשה, לאכול אבק, אני כבר אראה לו את הדרך לפסגה. אבל את הטיפוס עצמו, את הזעה, את המאמץ הוא יצטרך לעשות. וזאת אולי השאלה הבאת מעניינת, כמה רחוק אתה מוכן ללכת? כמה עמוק אתה מוכן לצלול? כמה כאב אתה מוכן לספוג?

רוצים לקבל שיעור מיוחד "8 חוקי הברזל למסחר" מדרור דוד? מלאו עכשיו את הפרטים ותקבלו אותו ישירות למייל.

שם מלא
כתובת אימייל
טלפון

יצירת קשר

  • דברו איתנו
    055-270-4357‬‏
  • בקרו אותנו
    אבן יהודה
  • שלחו לנו מייל
    office@vagroup.co.il

מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי

כל הזכויות שמורות  VA Group© – תקנון האתר // בניית אתרים Vivir Studio

דילוג לתוכן